Site announcements

Uluslararası Öğrencilerin Eksik Evraklarının Son Teslim Tarihi Hakkında - Information on Deadline for the International Students' Missing Documents

by Mutluhan Yılmaz -

Şu anda Türkiye’de ikamet eden ve eksik evrakları bulunan öğrencilerimizin, bu evrakları 31 Mayıs Pazartesi gününe kadar üniversitemiz Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
Evrakların bu tarihe kadar üniversitemize teslim edilmemesi durumunda, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) kararı ile öğrencinin üniversitemiz ile ilişiği kesilecektir.

Şu anda yurt dışında ikamet eden öğrencilerimizin, eksik evraklarını 12 Mayıs Pazartesi gününe kadar bulundukları şehrin Türk Büyükelçilik ve Konsolosluklarına teslim etmeleri gerekmektedir.
Evrakların bu tarihe kadar Türk Büyükelçilik ve Konsolosluklarına teslim edilmemesi durumunda, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) kararı ile öğrencinin üniversitemiz ile ilişiği kesilecektir.

 ...

Students who are currently residing in Turkey and have missing documents are required to submit these documents to the Student Affairs Office of our university until Monday, May 31st.
If the documents are not submitted to our university by this date, the student will be disenrolled from our university with the decision of the Higher Education Council (YÖK).

Our students who are currently residing abroad are required to submit their missing documents to the Turkish Embassy and/or Consulate in their city, until Monday, May 12.
If the documents are not submitted to the Turkish Embassy by this date, the student will be be disenrolled from our university with the decision of the Higher Education Council (YÖK).


İş Yeri Deneyimi Dersi Uygulaması Değişikliği Hakkında

by Mutluhan Yılmaz -

Değerli Öğrencilerimiz

Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla yeni tedbirlerin alınması gerekmiş , bu çerçevede 26.04.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar tam kapanma uygulamasına geçilmiştir.

Bu doğrultuda Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu’nda “İş Yeri Deneyimi Uygulama” dersi kapsamında yüz yüze eğitim alan öğrencilerimizin 30 Nisan 2021 tarihinden 17 Mayıs 2021 tarihine kadar eğitimlerine ara verilmiştir. Yetkili mercilerce aksi yönde bir karar alınmadığı müddetçe 17 Mayıs tarihinden itibaren İş Yeri Deneyimi uygulamalı eğitimine yüz yüze devam edilecektir.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki öğrencilerimiz için bir değişiklik söz konusu olmayıp İş Yeri Deneyimi eğitimlerini online olarak uygulamaya devam edeceklerdir.

 

Sağlıklı günler dileriz.

OSTİM Teknik Üniversitesi