Site announcements

Uluslararası Öğrencilerin Eksik Evraklarının Son Teslim Tarihi Hakkında - Information on Deadline for the International Students' Missing Documents

Uluslararası Öğrencilerin Eksik Evraklarının Son Teslim Tarihi Hakkında - Information on Deadline for the International Students' Missing Documents

by Mutluhan Yılmaz -
Number of replies: 0

Şu anda Türkiye’de ikamet eden ve eksik evrakları bulunan öğrencilerimizin, bu evrakları 31 Mayıs Pazartesi gününe kadar üniversitemiz Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
Evrakların bu tarihe kadar üniversitemize teslim edilmemesi durumunda, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) kararı ile öğrencinin üniversitemiz ile ilişiği kesilecektir.

Şu anda yurt dışında ikamet eden öğrencilerimizin, eksik evraklarını 12 Mayıs Pazartesi gününe kadar bulundukları şehrin Türk Büyükelçilik ve Konsolosluklarına teslim etmeleri gerekmektedir.
Evrakların bu tarihe kadar Türk Büyükelçilik ve Konsolosluklarına teslim edilmemesi durumunda, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) kararı ile öğrencinin üniversitemiz ile ilişiği kesilecektir.

 ...

Students who are currently residing in Turkey and have missing documents are required to submit these documents to the Student Affairs Office of our university until Monday, May 31st.
If the documents are not submitted to our university by this date, the student will be disenrolled from our university with the decision of the Higher Education Council (YÖK).

Our students who are currently residing abroad are required to submit their missing documents to the Turkish Embassy and/or Consulate in their city, until Monday, May 12.
If the documents are not submitted to the Turkish Embassy by this date, the student will be be disenrolled from our university with the decision of the Higher Education Council (YÖK).